INFORMATOR WILLA CZTERY PORY ROKU
Willa Cztery Pory Roku, powstała w 1997 roku. Jest zlokalizowany na ul. Królewskiej 41 w Kościelisku. Tu, oferujemy pokoje standardu pensjonatowego. W każdym pokoju ręczniki, galanteria łazienkowa, czajnik, lodówka, suszarka do włosów, biały komplet pościeli. Obiekt oferuje pokoje, zarówno dla par, rodzin z dziećmi, jak i dla zorganizowanych grup. Na obiekcie, do dyspozycji Gości, duży zielony ogród z widokiem na Tatry Zachodnie, bilard, ping-pong, gry planszowe, bezpłatny monitorowany parking, wi-fi, grill. Posiadamy 33 pokoje. Pokoje mają różną konfigurację i wielkość. Na tym, obiekcie posiadamy pełną bazę gastronomiczną: jadalnia, karczma(imprezy zorganizowane), szałas grillowy, bar.
Lokalizacja:
ul. Królewska 27b, 34-511 Kościelisko
Recepcja
ul. Królewska 41, Kościelisko 34-511
Zapraszamy do kontaktu w godzinach 8:00 do 17:00
Telefon: +48 608 401 704, +48 18 20 70 207
Adres e-mail:
willaczteryporyroku@gmail.com
- śniadania w formie bufetów szwedzkich, obfite, różnorodne, od godziny 8:00 do 10:00
- obiadokolacje, w formie zestawu (zupa, II danie, deser i kompot) , od godziny 15:00 do 17:00
Dysponujemy salą bilardową, stołem do tenisa, piłkarzykami, zielonym ogrodem z widokiem na Tatry Zachodnie oraz regionalnym, zadaszonym grillem.
Na tym obiekcie, posiadamy również drink-bar, w którym serwujemy napoje alkoholowe, lecz nie tylko.
Organizujemy zarówno pobyty indywidualne jak i grupowe m.in. :
wycieczki szkolne, zielone szkoły, imprezy okolicznościowe, eventy, wyjazdy integracyjne,
a przede wszystkim śluby w plenerze i wesela.
Zajmujemy się wszystkim od podstaw. Od rezerwacji terminu po muzykę
góralska, transport z lotniska kończąc na kwiatach czy fryzjerze!
Miejscowość Kościelisko
Kościelisko leży w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie o tej samej nazwie, w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr-Tatrzański Park Narodowy i miasta Zakopane. Liczba mieszkańców wynosi około 8000. Miejscowość położona jest na zboczu Pasma Gubałówki, a dokładnie Palenicy Kościeliskiej – 1137 m.n.p.m. Kościelisko, to trzy najpiękniejsze, a zarazem najbardziej uczęszczane doliny tatrzańskie, ze względu na bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego stanowi doskonałą bazę wypadową w góry, a dokładnie w Tatry Zachodnie.
Najbliżej znajdujące się wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego:
na Nędzówce – szlak na Przysłop Miętusi (2,0 km, ok. 25 minut pieszo z naszej lokalizacji)
w Kirach – wylot Doliny Kościeliskiej (1,5 km, ok. 20 minut pieszo z naszej lokalizacji)
na Groniku – wylot Doliny Małej Łąki (3,1 km, ok. 35 minut pieszo z naszej lokalizacji)
na Polanie Biały Potok – wylot Doliny Lejowej i Chochołowskiej (ok. 2,5 km, ok. 30 minut pieszo z naszej lokalizacji) Z wyżej wymienionych wejść do TPN można wybrać się na wiele niezwykłych i ciekawych wycieczek w Tatry. Z Nędzówki wiedzie trasa na Przysłop Miętusi (i dalej np. na Czerwone Wierchy), w Kirach rozpoczyna się szlak bardzo malowniczą Doliną Kościeliską, która kryje wiele malowniczych zakątków (mi. Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka, Wąwóz Kraków ze Smoczą Jamą, Hala Stoły, Smreczyński Staw i wiele innych). Na Groniku rozpoczyna się szlak wiodący Doliną Małej Łąki (dalej na Giewont, Kondracką Kopę lub Halę Kondratową). Dolina Chochołowska, jest największą i najdłuższą doliną w polskich Tatrach. Z tej doliny, rozpoczynają się szlaki do Doliny Jarząbczej, zwanej również papieską, ze względu na to iż była to ulubiona dolina Jana Pawła II, ale i także na Halę Ornak, na Starobociańską Polanę lub na Polanę Jaworki.
Mniej doświadczonych piechurów zainteresują łatwiejsze trasy prowadzące po niewysokich wzgórzach Pasma Gubałowskiego, takie jak:
- zielony szlak na Butorowy Wierch (1116 m n.p.m.)
- czarny szlak na Gubałówkę (1120 m n.p.m.)
- ścieżka rowerowa przez Dzianisz do Chochołowa
Sąsiedztwo Zakopanego zapewnia dostęp do licznych atrakcji takich jak restauracje, karczmy, baseny, ośrodki sportowe, stoki narciarskie, lodowiska, kluby, parki linowe, sklepy i wiele innych. Z Kościeliska, dzięki jego położeniu po przeciwległej stronie Rowu Podtatrzańskiego, rozpościera się piękny widok na Tatry.
NAZWA
Pierwsza nazwa miejscowości brzmiała „Polany” – od kilkunastu osiedli rozmieszczonych na polanach znajdujących się na stokach Pasma Gubałowskiego, które później przekształciły się w miejscowość Kościelisko.
Obecna nazwa – Kościelisko –pochodzi od nazwy Doliny Kościeliskiej i oznacza „miejsce gdzie był kościół”. Niektóre źródła podają, że chodzi konkretnie o polanę Stare Kościeliska, na której od XVIII wieku znajdował się ośrodek hutniczy, stało kilkanaście budynków, a wśród nich wspomniany kościół.
HISTORIA
Pierwsze wzmianki o osadach pasterskich znajdujących się na terenie dzisiejszego Kościeliska pochodzą z pierwszej połowy XVII w. (1623 r.). Jedna z legend opowiadanych przez mieszkańców głosi, że król Jan Kazimierz uciekał przed Szwedami drogą biegnącą właśnie przez Kościelisko (dokładnie przez Butorowy Wierch, Polanę Budzówka, Dolinę Kościeliską i Wąwóz Kraków), i stąd nazwa Ul. Królewskiej, na której zlokalizowane są dwa nasze obiekty.
ZABYTKI I KULTURA
Na terenie miejscowości Kościelisko znajduje się wiele zabytków architektury ludowej – głównie są to wiekowe góralskie chaty. Kościelisko to miejsce, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością – obok zabytkowych budynków, z roku na rok powstają tu nowoczesne apartamentowce i pensjonaty.
Jedną z perełek kościeliskiej architektury ludowej jest zabytkowy, drewniany Kościół pod wezwaniem św. Kazimierza Królewicza wybudowany w 1914 roku. Witraże znajdujące się we wnętrzu kościoła zaprojektował bratanek Jana Matejki – Stefan Matejko, odległość od apartamentów, wynosi 1,2 m.
Innym ciekawym obiektem w Kościelisku jest Dom Ludowy Związku Podhalan . Są w nim organizowane różne imprezy kulturalne oraz występy zespołów ludowych.
ZIMA W KOŚCIELISKU
Kościelisko zimą oferuje turystom bardzo atrakcyjną ofertę wypoczynkową. W naszej gminie, działają cztery wyciągi narciarskie., Ponadto na terenie gminy znajdują się specjalnie przygotowane i utrzymywane w sezonie trasy narciarstwa biegowego:
- na Chotarzu (10 km)
- na Siwej Polanie (10 km)
- na terenie Ośrodka Biathlonowego w Kirach
INFORMACJE PRAKTYCZNE
W Kościelisku działa kilkanaście karczm i restauracji, dobrze zaopatrzone i długo otwarte sklepy spożywcze, przychodnia, apteka, poczta oraz informacja turystyczna. Ponadto w miejscowości znajduje się jednostka OSP, szkoły oraz boiska sportowe
WALORY TURYSTYCZNE KOŚCIELISKA:
- baza noclegowa obejmująca ponad 200 obiektów (głównie kwatery prywatne, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i apartamenty) wyciąg narciarski (orczykowy), wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, blisko wiele ośrodków narciarskich w innych miejscowościach
- liczne trasy spacerowe i rowerowe po okolicy
- bezpośrednie sąsiedztwo Zakopanego
- zabytki budownictwa ludowego
- piękny widok na Tatry
ODLEGŁOŚCI:
Kościelisko leży w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopanego (z centrum do centrum – ok. 5 km)
Kościelisko leży w bezpośrednim sąsiedztwie TPN
15,6 km – do granicy ze Słowacją (Chochołów – Sucha Hora)
3,5 km – do najbliższego wyciągu krzesełkowego (Szymoszkowa)
6,5 km – do najbliższego parku wodnego (Aqua Park Zakopane)
REGULAMIN OBIEKTU
Informacje podstawowe:
Goście korzystający z pobytu w Willi Cztery Pory Roku, zobowiązani są do przestrzegania postanowień niniejszego regulaminu, przepisów BHP, przeciwpożarowych, oraz w wyjątkowych sytuacjach, stosować się do próśb pracowników Obiektu.
W przypadku naruszenia postanowień niniejszego regulaminu, Obiekt ma prawo odmówić dalszego świadczenia usług osobą, które je naruszyły. Osoby te zobowiązane są do niezwłocznego zastosowania się do żądań pracowników Obiektu, uregulowania należności za dotychczasowe świadczenia oraz do zapłaty za ewentualne poczynienie uszkodzenia i zniszczenia oraz do niezwłocznego opuszczenia terenu Obiektu.
Dokonanie rezerwacji jest równoczesne z potwierdzeniem zapoznania się z niniejszym regulaminem, jego akceptacja oraz zobowiązaniem do przestrzegania jego postanowień.
Rezerwacje dokonuje się na osobę lub firmę.
Do korzystania z pokoi uprawnione są wyłącznie osoby zameldowane w Obiekcie. Najmujący pokój nie może przekazywać go innym osobą, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił opłat.
Najmujący pokój ponosi pełna odpowiedzialności materialna i prawną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów, wyposażenia i urządzeń pokoju powstałe z winy jego lub odwiedzających go osób. Podstawa rekompensaty pieniężnej za uszkodzenia lub zniszczenia jest cennik dostępny w recepcji Obiektu.
W przypadku stwierdzenia różnic spisu wyposażenia pokoju ze stanem faktycznym lub uszkodzeń, należy ten fakt zgłosić w recepcji bezpośrednio przy zasiedleniu pokoju. W przeciwnym razie przyjmuje się, że wyposażenie było kompletne i bez uszkodzeń.
Mieszkańcy obiektu zobowiązani są w szczególności do utrzymywania we własnym zakresie porządku, czystości w pokojach oraz z korzystania z urządzeń Obiektu w sposób nie powodujący uszkodzeń, ani pogorszeniu ich stanu
Odpowiedzialność Obiektu z tytułu utraty lub uszkodzeń rzeczy wniesionych przez Najmującego do pokoju regulują przepisy art. 846-849 Kodeksu Cywilnego. Odpowiedzialność obiektu podlega ograniczeniu.
Po upływie pobytu Najmujący pokój ma obowiązek zgłosić swój wyjazd celem odbioru pokoju przez pracownika Obiektu.
Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15:00, a kończy się kolejnego dnia o godz. 10:00
Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia.
Cisza nocna obowiązuje od godz. 22:00 do 6:00 rano
Zameldowanie gości odbywa się w recepcji w Willi Cztery Pory Roku ul. Królewskiej 41.
Użytkownicy pokoi maja obowiązek takiego zachowania, by w godzinach ciszy nocnej w żaden sposób nie zakłócało ono spokoju pobytu innych osób, a w ciągu dnia było zgodne z normami społecznymi i poszanowaniem prawa do wypoczynku osób przebywających na terenie Obiektu.
Osoby niezameldowane mogą przebywać w pokojach w godzinach od 6:00 do 22:00, po uprzednim zgłoszeniu informacji w recepcji.
Przebywanie osób niezameldowanych w pokoju po godzinie 22:00 jest równo znaczne z wyrażeniem zgody przez Najmującego pokój na odpłatne dokwaterowanie tych osób. Dokwaterowanie każdej osoby nastąpi wg ceny hotelowej z cennika w recepcji lub na stronie internetowej obiektu.
Możliwość skorzystania ze śniadań od 8:00-10:00 oraz serwowane w formie bufetu szwedzkiego i z obiadokolacji od 15:00 do 17:00 za dodatkową opłatą zgodna z cennikiem obiektu. Menu skomponowane głównie o regionalne i lokalne produkty. Posiłki serwowane w Willi Cztery Pory Roku.
Akceptujemy pobyt ze zwierzętami za dodatkowa opłatą. Opłata jest ustalana z recepcją obiektu i wynosi 30zł/doba.
Pobyt dzieci i młodzieży do lat 18 dozwolony jest jedynie pod opieką opiekuna lub rodzica, które biorą całkowita odpowiedzialność za ich czyny, a także wszelkie następstwa tych czynów oraz za zaistniałe sytuacje na terenie obiektu.
Zastrzegamy sobie prawo do odmowy zakwaterowania osoba będącym pod widocznym wpływem alkoholu lub środków odurzających lub zachowujących się wulgarnie.
Opłatę za cały okres deklarowanego pobytu należy uregulować jednorazowo w momencie dokonywania rezerwacji i nie podlega ona zwrotowi.
Obiekt może obciążyć gościa 30 % opłaty z całej rezerwacji na dany okres, jako przedpłata rezerwacyjna i nie podlega ona zwrotowi.
Cena pobytu uwzględnia opłatę miejscowa przekazywana na konto Gminy.
Opłaty za usługi dodatkowe są przyjmowane w gotówce lub kartą.
Wpłata za rezerwację jest równoznaczna z akceptacją warunków określonych w niniejszym regulaminie.
REGULAMIN OCHRONY MAŁOLETNICH W APARTAMENTACH & SPA
§1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
Regulamin ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa małoletnich przebywających na terenie Apartamentów & SPA (dalej: „Obiekt”) oraz określenie zasad ich ochrony.
Wszyscy goście oraz pracownicy Obiektu są zobowiązani do przestrzegania niniejszego regulaminu.
Niniejszy regulamin opracowany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym m.in.:
Ustawą z dnia 25 lutego 1964 r. – Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 2023 poz. 1234 z późn. zm.),
Ustawą z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. 2023 poz. 1854 z późn. zm.),
Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. 2023 poz. 987 z późn. zm.).
§2. ZASADY PRZYJMOWANIA MAŁOLETNICH
Pobyt osób małoletnich (do ukończenia 18. roku życia) w Obiekcie jest możliwy wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, która ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zachowanie małoletniego.
W przypadku organizacji pobytu grupowego, osoba odpowiedzialna za grupę musi posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych każdego małoletniego.
Obiekt zastrzega sobie prawo do zażądania dokumentu tożsamości w celu potwierdzenia wieku małoletniego oraz tożsamości opiekuna.
§3. BEZPIECZEŃSTWO MAŁOLETNICH W OBIEKCIE
Pracownicy Obiektu są zobowiązani do reagowania na sytuacje, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia małoletnich.
Zabrania się spożywania alkoholu oraz używania wyrobów tytoniowych w obecności małoletnich na terenie Obiektu.
Osobom małoletnim zabrania się korzystania z usług SPA, które mogą być szkodliwe dla ich zdrowia (np. sauny o wysokiej temperaturze), chyba że usługa została zaakceptowana przez opiekuna i jest przeprowadzana zgodnie z zaleceniami.
§4. ZGŁASZANIE SYTUACJI NIEPOKOJĄCYCH
Wszelkie sytuacje mogące wskazywać na naruszenie praw małoletnich (np. zaniedbanie, przemoc) muszą być niezwłocznie zgłoszone kierownictwu Obiektu oraz odpowiednim organom, zgodnie z art. 304 §2 Kodeksu karnego.
Pracownicy Obiektu są zobowiązani do zgłaszania takich sytuacji do dyrekcji oraz, w razie konieczności, do Policji lub ośrodków pomocy społecznej.
Dane osobowe związane z incydentami są przetwarzane zgodnie z RODO, a ich udostępnianie ogranicza się do uprawnionych organów.
§5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Za wszelkie szkody wyrządzone przez małoletniego na terenie Obiektu odpowiada jego opiekun prawny.
Obiekt nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z niezastosowania się do zasad określonych w niniejszym regulaminie.
§6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Obiektu oraz w recepcji.
-do 4 os.-> 35 zł